Mini Ratka

Ranking najtańszych kredytów

Kredyt nie dla każdego na tych samych zasadach

11 luty, 2019 | Nieskategoryzowane

Czy każdy z nas może pozwolić sobie na zaciągnięcie kredytu na zakup nowego auta? Bowiem to właśnie kredyty samochodowe i kredyt na mieszkania są tymi, o które pytamy najczęściej. Tak na dobrą sprawę bardzo trudno sprecyzować konkretny profil klienta, który będzie miał większą szansę na wywalczenie najkorzystniejszych warunków kredytowych w banku. Każdy z nich kieruje się własnymi kryteriami, na podstawie których oceniają swoich klientów jako tych bardziej lub mniej wiarygodnych. Jednak głównym atutem świadczącym o wysokości przyznanej pożyczki będą tu zarobki oraz stabilność zatrudnienia. Choć z drugiej strony nie oznacza wcale, że dwie osoby zatrudnione na takich samych warunkach, otrzymają identyczne propozycje kredytu w tej samej placówce, zobacz więcej szczegółów takich kredytów na 17bankow.com.

Pozytywna historia kredytowa kluczem do sukcesu


Jak można wywnioskować z raportów finansowych, dużo lepsze oferty kredytowe negocjują ludzie młodzi, które nie są obciążone żadnymi zobowiązaniami w postaci choćby kredytów hipotecznych. Nie posiadają oni również dodatkowych osób na utrzymaniu. Dla nich kredyty samochodowe czy kredyty na mieszkanie pozostaną kwestią załatwienia wszelkich niezbędnych formalności. Banki zwracają również uwagę na karty kredytowe. Im większy limit wypłat, tym większa szansa że chętny ma dostęp do pokaźnych środków finansowych, dzięki czemu nie będzie miał problemu ze spłatą zaciągniętego kredytu. Przeszkodą natomiast może okazać się problemy w spłacie dawnych zobowiązań, które zdążyły zostać odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej. W takim przypadku raczej nie ma co liczyć na przychylność banku.

Negocjacja warunków umowy kluczowa dla kredytu


Jednak każde zadłużenie, które spłacane jest zgodnie z harmonogramem, buduje pozytywną historię kredytową. Dzięki temu możemy negocjować z bankiem dużo korzystniejsze warunki kredytowania. I właśnie o negocjacjach nie należy zapominać. Obojętnie czy interesują nas kredyty samochodowe czy mieszkaniowe, negocjowanie swoich warunków umowy może znacznie podnieść korzyści z nich wynikające. Pracownik banku też człowiek i jeśli nasza historia kredytowa nie pozostawia wiele do życzenia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynegocjować dla siebie najbardziej odpowiednią opcję.