Mini Ratka

Ranking najtańszych kredytów

Jak uniknąć drogiego kredytu gotówkowego

21 wrzesień, 2018 | Nieskategoryzowane

To jak uniknąć drogiego kredytu gotówkowego jest ogromnie łatwe i nie wymaga dużo zachodu ani orientacji nawet w podstawowych zagadnieniach finansowych. Potrzeba pożyczenia gotówki częstokroć pojawia się ni stąd ni zowąd, gdyż sytuacje, które ją najczęściej wywołują, również są przeważnie nieoczekiwane. Na ogół chcemy pozyskać pieniądze jak najszybciej i robimy to pod presją czasu, nierzadko nawet nie porównując dostępnych pożyczek, bez zastanowienia. Notorycznie popełnianym błędem jest to, że kiedy doradca z banku powie nam, że mamy wstępnie zatwierdzony kredyt nie szukamy już potem i poprzestajemy na jednej otrzymanej propozycji. Starać się znaleźć korzystniejszą ofertę i porównywać dostępne wskazane jest zawsze, warto także poświęcić troszkę czasu na przeanalizowanie znalezionych pożyczek pod kątem opłacalności dla nas. Na ogół jednak nawet nie myślimy o takich czynnościach, co owocuje w przyszłości niepotrzebnie dużą ratą.

Jeżeli kredyt to jedynie tani

Nie wiedźmy się reklamami, a wyszukujmy korzystne oferty na własną rękę, bo w reklamach są uwydatnione jedynie najważniejsze atuty z punktu widzenia Pożyczkobiorcy. Zawsze możemy wziąć reklamowany kredyt gotówkowy pod uwagę, jednakże w dalszym ciągu warto zweryfikować informacje pozyskane tą metodą i porównać go z innymi. To fakt, że propozycji pożyczek jest w tym momencie udostępnianych dużo i ciężko się w nich połapać, selekcjonować poszczególne oferty i w następnej kolejności konfrontować ich kilkanaście, by wyszukać tą najlepszą w naszym przypadku. Wszystkie one mają zarówno zalety, jak i wady, w jednej zdołamy otrzymać ograniczone oprocentowanie, a w innej ofercie bank zaproponuje Ci zniżoną prowizję. Mając trudności z orientacją w tej plątaninie, najodpowiedniej jest udać się do znawcy, brokera kredytowego, który bez jakichkolwiek opłat dopasuje dla nas odpowiednią pożyczkę. O koszty możesz się nie bać, bowiem pośrednika finansuje bank i nie bierze on od Pożyczkobiorców nawet najmniejszych środków, dzięki czemu korzystanie z jego usług nie zwiększy kosztu kredytu.

Jeśli obawiasz się korzystania z usług pośredników, w takim przypadku możesz skorzystać z jednego z wielu osiągalnych w sieci rankingów kredytów gotówkowych, który odszukasz przez wyszukiwarkę Google. Ranking bądź też porównywarka pozwala wygodnie w jednym miejscu porównać kilkadziesiąt produktów dosłownie w kilkanaście sekund. Po podaniu swoich dochodów, oczekiwanej kwoty pożyczki i ilości rat, uzyskamy wynik, w którym będą dodatkowo widoczne RRSO, prowizja, koszty, a nawet wysokość raty. Jest to nader pomocne narzędzie, ale nie można wierzyć mu na ślepo i winniśmy zawsze zweryfikować uzyskane tym sposobem informacje w banku. Jak widać to jak uniknąć drogiego kredytu gotówkowego, nie jest w żadnym wypadku tak trudne, jakby się wydawało.

Zastanów się, czy na pewno jest Ci potrzebna pożyczka

Zanim wybierzemy się do banku i wypełnimy wniosek, stanowczo powinniśmy zadać sobie to pytanie i sprawdzić, czy stać nas na wzięcie zobowiązania i czy nie ma innego alternatywnego wyjścia. Niestety nie jest to całkiem proste, dlatego że kredyt gotówkowy jest przez jednych pobierany bardziej z przymusu, jednakowoż przez pozostałych, z żądzy zapewnienia sobie odrobiny luksusu i wydatkowany na drogie wycieczki czy zakupy. Finalnie nie każdy, kto bierze kredyt gotówkowy, musi mieć od razu kłopoty finansowe. Nawet osoby bogate, niemające zamiłowania do oszczędzania, decydują się skorzystać z kredytu tylko po to, żeby o wiele szybciej wcielać w życie swoje marzenia. Jednak i w ich przypadku występuje zawsze ryzyko przeliczenia swoich możliwości finansowych, w związku z tym niezależnie od zasobności portfela warto wystrzegać się życia nad stan.