Mini Ratka

Ranking najtańszych kredytów

Co to jest kredyt samochodowy

23 lipiec, 2018 | Nieskategoryzowane

Często marząc o nowym aucie zastanawiamy się nad zaciągnięciem kredytu, nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego że jest taki produkt jak kredyt samochodowy przeznaczony tylko i wyłącznie na kupno auta czy też innego pojazdu. A zatem, jeżeli tylko zdecydujemy się na zakup auta i zaciągnięcie na ten cel kredytu weźmy pod uwagę kredyt samochodowy. Kredyt samochodowy, inaczej zwany jest kredytem motoryzacyjnym, jest celową formą finansowania zakupu pojazdu. Oznacza to, że kredyt udzielany jest przez bank na ściśle określony cel – w tym wypadku kupno pojazdu. Kredyt motoryzacyjny zazwyczaj zaciągany jest na finansowanie zakupu aut (zarówno nowych, jak i używanych), a w mniejszym stopniu także: skuterów, motocykli, kamperów, przyczep campingowych, traktorów, łodzi motorowych, maszyn budowlanych, wszystkie szczegóły znajdziesz na 17bankow.com.

O taki rodzaj kredytu czyli kredyt samochodowy można ubiegać się zarówno w standardowym banku, jak i w autoryzowanych salonach samochodowych danej marki, które bardzo często współpracują ze standardowymi bankami w kwestii kredytowania swoich klientów. Bardzo często zdarza się, że kredyty samochodowe udzielane przez dealerów są znacznie tańsze niż te bankowe, a dodatkowym atutem kredytów zaciąganych w komisach jest możliwość negocjacji zniżki na samochód, co ostatecznie również okaże się świetnym rozwiązaniem.

Rodzaje kredytu samochodowego?

Jak się okazje jest kilka typów kredytów samochodowych, dzięki którym będziemy mogli dopasować harmonogram spłaty rat do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych jakie obecnie posiadamy.

•Pierwszym podstawowym rodzajem kredytu samochodowego jest kredyt samochodowy standardowy, czyli po prostu taki, który będzie polegał na comiesięcznej spłacie rat kapitałowo-odsetkowych zawieranych na dogodny dla kredytobiorcy okres.

•Dla osób które posiadają 50% wartości pojazdu, najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt jednoratowy. Wówczas kredytobiorca wpłaca wspomniane wcześniej 50%, a pozostałą kwotę opłaca np. po upływie roku. Największą zaleta tego rodzaju kredytu jest brak oprocentowania.

•Kredyt balonowy charakteryzuje się niskimi miesięcznymi ratami, które obejmują 80% wartości pojazdu. Ostatnią ratą jest jednorazowa kwota równa pozostałym 20% wartości samochodu. Co ważne – nie jest tu wymagana wpłata własna.

•Kredyt może być spłacany w ratach równych co miesiąc w jednakowych kwotach lub w ratach malejących, które są niższe w każdym kolejnym miesiącu. Kredyt w ratach malejących charakteryzuje się jednak wysoką pierwszą ratą.

•Również ciekawą opcją kredytową jest kredyt, który działa na zasadach podobnych do leasingu konsumenckiego z wysokim wykupem. Kredytobiorca w czasie trwania umowy kredytowej spłaca niskie miesięczne raty, pokrywające jedynie koszty utraty wartości auta. Po zakończeniu umowy możemy zdecydować się na wykup samochodu.