Mini Ratka

Ranking najtańszych kredytów

Jak uniknąć pożyczkodawcy – oszusta?

25 sierpień, 2017 | Nieskategoryzowane

Kredyt osobisty może być odpowiedzią na twoje nieszczęścia finansowe. Jeśli zaakceptujesz ten fakt, otrzymasz pieniądze w ciągu kilku dni na cokolwiek potrzebujesz - rachunki medyczne, naprawę samochodu lub coś innego. Ale oszuści kierują reklamy do ludzi, którzy szukają szybkich środków pieniężnych i nie zawsze uważają na to, jakie te mają następstwa w przyszłości. Oszuści mają zamiar wziąć to, co mogą od Ciebie lub chcą sprzedawać swoje dane osobowe pod przymusem udzielenia Ci osobistego kredytu.

Kilku ekspertów finansowych oferuje wskazówki, jak unikać złych ludzi podczas zaciągania pożyczek. Uważaj na te sygnały!

Każda firma, która twierdzi, że nie zależy jej na historii kredytowej, nie ma zamiaru pożyczać Ci pieniędzy. Wszyscy wiarygodni kredytodawcy ujawniają w swojej witrynie lub przez telefon, że ściągną raport z kredytu. Instytucja kredytowa chce wiedzieć, czy płacisz rachunki na czas i w całości. Potrzeba jej pewności, że spłacisz to, co pożyczysz. Dane z jednego biura kredytowego mogą nie wystarczyć. Pożyczkodawca musi przyjrzeć się trzem biurom- pożyczka powinna ujawnić wszystko to z góry.

Szukaj w witrynie internetowej firmy danych czy legalnie prowadzi działalność gospodarczą. Pożyczkodawcy muszą zarejestrować się w państwach, w których prowadzą interesy. Jeśli nie możesz znaleźć swojej lokalizacji w witrynie pożyczkodawcy, odwiedź biuro prokuratora generalnego lub dział bankowości lub stronę internetową ds. regulacji finansowych. W ten sposób można wyeliminować niektórych sprawców. Autentyczni kredytodawcy również muszą działać pod nadzorem banku i doradzać przyszłym kredytobiorcom, aby szukali tych informacji na stronach kredytodawców.

Nie powinieneś płacić, aby otrzymać pożyczkę osobistą. Mimo to, oszuści proszą kredytobiorców o zapewnienie przedpłaconej karty debetowej na ubezpieczenie, zabezpieczenie lub opłaty. Gdy ta karta leży w ich rękach, nie można jej prześledzić. Jeśli ktoś na drugim końcu prosi o kartę prepaid, idź w drugą stronę. Prawne instytucje finansowe mogą pobierać opłatę za aplikację, ocenę lub raport kredytowy, ale te opłaty są potrącane z twojej pożyczki.

Upewnij się, że ikona kłódki pojawia się gdzieś na stronach, gdzie zostaniesz poproszony o wpisanie informacji osobistych. Nie zastępuj tym żadnego ostrzeżenia mówiącego, że certyfikat zabezpieczeń witryny wygasł i zwrócił uwagę na adresy URL, które klikasz. Jeśli adres strony nie wyświetla "https" na początku, trzymaj się z dala od urządzenia. Nie posiadanie tego "s" jest wstępem do oznaczenia oszustwa lub przynajmniej nieefektywnej strony internetowej. Oszuści odmawiają płacenia za utrzymanie bezpiecznych miejsc. Strona, która nie jest bezpieczna, oznacza, że właściciel nie maco liczyć na coś dobrego w jej ramach.

Gdy znajdziesz pożyczkodawcę online, przejdź przez witrynę w celu określenia jego fizycznej lokalizacji. Czy jest tam adres ulicy? Nawet jeśli tak, to może być fałszywe. Musisz go znaleźć na Mapach Google, aby sprawdzić, czy jest tam firma. Jeśli nie znajdziesz żadnych informacji na temat ich lokalizacji, należy unikać pożyczkodawcy.