Mini Ratka

Ranking najtańszych kredytów

Kredyty gotówkowe - sposoby na niższe raty

29 wrzesień, 2016 | Nieskategoryzowane

Sprzedaż kredytów gotówkowych w Polsce powoli rośnie z roku na rok, co jest spowodowane spadającą ilością formalności związanych z ich pozyskaniem, a także obniżką stóp procentowych. Powoduje to, że kredyty gotówkowe nie dość, że stają się coraz prostsze w pozyskaniu, to jeszcze ustawicznie tanieją. Dodatkowo banki prześcigają się w różnych promocjach, które czynią kredyty jeszcze atrakcyjniejszymi i dostępniejszym. Ilość dostępnych ofert i mnogość promocji sprawiają, że coraz trudniej jest określić, który kredyt gotówkowy w naszym przypadku będzie najbardziej opłacalny.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że ma fizyczna możliwość obniżenia kosztów branego kredytu gotówkowego, tak, by nie stanowił on nadmiernego obciążenia w czasie spłaty. Naprawdę niewiele trzeba, żeby cieszyć się niedrogim kredytem.

By osiągnąć ten cel, należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, tak by wziąć kredyt gotówkowy dostosowany do możliwości. Nie sztuką jest pożyczyć 10 000 zł, z czego za 5 000 zł kupić samochód, a resztę roztrwonić, ponosząc później konsekwencje tego w postaci niepotrzebnie wysokich rat. Celem obniżenia kosztów można wziąć tańszy kredyt przez internet oferujący niższe atrakcyjne oprocentowanie. Wiele banków, które udzielają kredytów online, nie ponosi tak wysokich kosztów obsługi, jak w oddziale i stąd jest w stanie zaproponować dużo lepsze warunki cenowe dla ubiegających się o kredyt przez internet. Dalej obniżenie wysokości raty można uzyskać dzięki wydłużeniu czasu spłaty, wskutek czego zwiększysz równocześnie swoją zdolność kredytową. Warto również przyjrzeć się ubezpieczeniu, które co prawda kosztuje, ale często skorzystanie z niego powoduje obniżenie oprocentowania. Należy zatem przekalkulować, czy wykupując ubezpieczenie, przypadkiem nie zaoszczędzisz przez cały okres spłaty.

By uniknąć dodatkowych niepotrzebnych kosztów, należy unikać dodatkowych produktów oferowanych razem z kredytem. Nawet jeżeli są one proponowane jako darmowe, może się okazać, że tylko przez rok, a za kolejne lata do końca okresu kredytowanie przyjdzie już zapłacić. Będzie to szczególnie widoczne w przypadku konta osobistego, w którym oprócz opłat w kolejnych latach mogą wystąpić inne koszty, takie jak przelewów, czy za kartę bankomatową i prowizje od wypłat z bankomatu.

Niskie stopy procentowe gwarantują bardzo atrakcyjne oprocentowanie wszystkich kredytów, dlatego obecnie kredyty gotówkowe nadal zachęcają bardzo dobrymi warunkami finansowymi. Jeżeli zatem zachodzi potrzeba wzięcia kredytu gotówkowego, to aktualnie jest najlepsza ku temu okazja.